• Вт. Сен 19th, 2023

Ландшафтний дизайн

Корисні новини і поради про декоративне облаштування прибудинкової території

Популярные метки

Кам'яна мозаїка на садовій доріжці

Автор:admin

Апр 6, 2015

garden_2677Садова доріжка може стати незвичайною прикрасою Вашого саду. Навіть якщо Ви віддаєте перевагу мінімалістічному стилю і нічого окрім акуратних плит на утоптаній стежині Вам не потрібно, спробуйте зробити декілька декоративних акцентів. Багато часу це у Вас не займе, просто слідуйте докладній покроковій фотоінструкції.

Кам'яна мозаїка на садовій доріжці

Такі візерункові вставки може зробити навіть починаючий ландшафтний дизайнер. Найголовніше, що Вам буде потрібно — вихідний день або хоч би 2-4 години вільного часу, які можна буде присвятити прикрасі саду.

Підготуйте необхідні інструменти і матеріали:

» рамка для узору (можна придбати готову або зробити самостійно з дерева або пластика)
» пісок
» галька
» пила
» молоток і великі гвинтові цвяхи
» ущільнювач
» шпатель
» мітла
» рулетка
» робочі рукавички
garden_2677_1

Такі мозаїчні квадрати дозволять прикрасити прості і непримітні гравієві доріжки. Навіть одна декоративна вставка додасть трохи кокетства і грайливого настрою саду. Ну що, приступимо?

Перший крок

garden_2677_2

Насамперед необхідно розчистити місце під мозаїку: приберіть частину гравію із запланованого місця і як слід ущільніть звільнений квадрат. Розмір визначайте, виходячи з ширини Вашої доріжки. У нашому випадку довжина і ширина складають близько 45 сантиметрів.

Ущільнювати землю необхідно для того, щоб наша конструкція трималася міцно і не тікала услід за гостями, які вирішили прогулятися по оновленій доріжці.

Чотири найбільш широкі рамки з'єднаєте у вигляді квадрата і закріпіть на землі за допомогою молотка і гвинтових цвяхів. Якщо Ви узяли для створення мозаїки дерев'яні досочки, то вкопайте їх чим глибше в землю, залишивши на поверхні пару сантиметрів.

Решта деталей нам знадобиться для створення узору.

Другий крок

garden_2677_3

На цьому етапі нам знадобиться пила: довгі смуги доведеться розпиляти на коротші, щоб створити узор у середині підготовленого квадрата. Чотири невеликі смуги викладемо у вигляді хреста – наш квадрат виявився поділений чотири. Ще чотири смуги трохи менше викладаємо так, щоб у середині утворився ромб. В результаті у нас вийшла рамка, що складається з декількох секцій.

Як слід притискуємо деталі до землі і закріплюємо їх за допомогою цвяхів і молотка. Основа для майбутньої краси готова! Ще не втомилися? Тоді рухаємося далі.

Крок третій

garden_2677_4

Заповніть піском простір, обмежений рамкою. Розрівняйте його шпателем і ущільніть. По висоті форма повинна бути наповнена приблизно наполовину (у нашому випадку це близько 2-3 сантиметрів). Це необхідно для того, щоб зберегти рівну поверхню доріжки після того, як буде викладена галька. Узор є органічною частиною стежки і не варто перетворювати його на високу кам'яну клумбу.

Четвертий крок

garden_2677_5

Цей етап роботи можна назвати селекційним: відбираємо найкрасивіші камінчики і розкладаємо їх по кольорах і розміру – тут крупні, тут подрібніше, тут сірі, а тут голубуваті.

І ось наступив час створення краси! У центральній частині можна розмістити дрібніші екземпляри, а по краях – гальку покрупніше. Розкладіть камені плоскою стороною вгору або щільно укладіть їх вузькою частиною до неба, задайте один загальний напрям або скомбінуйте у вигляді зигзагів. Загалом, розмістіть камені в секціях так, як Вам подобається, адже Ви створюєте власну картину!

П'ятий крок

garden_2677_6

Щільно втисніть камені в пісок. До повного завершення роботи залишилося зробити всього декілька штрихів щіткою – декілька помахів необхідні, щоб очистити Вашу кам'яну мозаїку від зайвих піщинок.

Справа зроблена! Помилуйтеся на готову мозаїку із сторони і зробіть ще декілька подібних картин на своїй садовій доріжці.