Ландшафтний дизайнер студії «ЛюксСад» Тетяна Мамєєва розкрила способи реанімації дачних рослин після заморозків.
Мамєєва розповіла, що на здорову та сильну рослину літні заморозки не впливають, підмерзають лише ті, яким не вистачає вітамінів. Тому, наголошує вона, важливо вчасно обробляти їх препаратами — гормональними по листку або гранульними комплексними під корінь: усе це посилює життєздатність рослини та її стійкість до перепадів температури та холоду.
Експерт зазначила, що обморожені постраждалі рослини потрібно обрізати для прискореного руху соку і удобрити, оскільки рослина постраждала, і їй потрібно полегшити життя. «Тому видаляємо верхні пагони, рясно проливаємо водою і обов'язково вводимо підживлення — мінеральні добрива під корінь. Крім того, оскільки рослина ослаблена, рекомендую обприскати її від хвороб та шкідників», — радить Мамєєва.
За словами ландшафтного дизайнера, якщо в літній період температура опускається до плюс п'яти градусів, то треба подбати про кореневу систему рослини. «Можна додати шар, що мульчує, будь-який вид кори. Можна вивести рослину із весняної сплячки шляхом обрізання. Це сформує та посилить кореневу систему, і рослині заморозки будуть не страшні», — рекомендує фахівець.
Якщо температура опускається нижче нуля градусів, то потрібні додаткові засоби захисту, попереджає Мамєєва. «Троянди, наприклад, та інші багаторічні рослини можна вкрити агроволокном спанбондом. І, знаючи, що будуть заморозки, заздалегідь обмотати рослини агропокриттям та закріпити кілочками», — радить вона.
Головним принципом планування саду Мамєєва називає вибір рослин, які можуть винести місцевий клімат. «90 відсотків наших рослин пристосовані до зниження температури і стійко живуть у нашому кліматі в будь-яких умовах», — підсумувала експерт.