Магонія, барбарис і кизил – чагарники з декоративними властивостями і смачними плодами

magoniyaДеякі власники присадибних ділянок, вибираючи чагарники для саду, прагнуть, щоб вони були не тільки декоративним, але і приносили реальну користь, тобто, давали смачні та їстівні плоди. Ландшафтні дизайнери радять звернути увагу на такі рослини, як магонія, барбарис звичайний і квітучий кизил. Крім естетики і хороших смакових якостей, ці представники світу фауни абсолютно невибагливі і вимагають до себе мінімум уваги.

У вітчизняному присадибній садівництві такий чагарник, як магонія, поки ще не надто популярний. Серед сортів найвідомішими є магонія падуболиста, периста, японська, повзуча, Бейлі та інші. У будь-якому випадку це вічнозелена рослина можна використовувати для декорування ділянки, в тому числі і створення невисоких бордюрів. У серпні магонія радує всіх їстівними плодами темно-синього забарвлення, мають кислуватий смак. Вони містять велику кількість вітаміну С, тому господині готують з них різноманітні джеми, варення, варять компоти.

Радує корисними плодами ще один декоративний чагарник – барбарис звичайний. Але вживати їх можна лише в зрілому вигляді, оскільки нестиглі плоди барбарису – отруйні. У плодах міститься багато пектинів і органічних кислот, тому вони широко використовуються в народній медицині. Що стосується декоративних властивостей, особливо красиво це рослина восени, коли його зелені в літній період листя набувають жовто-червоного забарвлення.

Такий чагарник, як кизил, в період цветенья покритий красивими дрібними квіточками жовтого кольору. В кінці літа на місці квіток з'являються рубінового кольору плоди, які їдять в сирому вигляді або готують з них мармелади, соки, варення та інші смаколики. Особливо рекомендований кизил тим, хто страждає на цукровий діабет.

1 Trackback / Pingback

  1. Ось буде літо — поїдемо на дачу | НЕРУХОМІСТЬ: котеджі, будинки, квартири

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*