• Чт. Сен 14th, 2023

Ландшафтний дизайн

Корисні новини і поради про декоративне облаштування прибудинкової території

Популярные метки

Падіння древніх міст пов'язали зі зміною клімату

Автор:admin

Окт 14, 2021

Вчені Сіднейського університету (Австралія) виявили зв'язок між падінням древніх міст кхмерської імперії і Мезоамерики в 900-1500 роки нашої ери і зміною клімату. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Австралійські вчені виявили спосіб вижити при змінах клімату

Занепад кхмерских міст в материковій частині Південно-Східної Азії (включаючи Ангкор) і міст майя в Мезоамериці збіглося з періодами сильної мінливості клімату. У той час як церемоніальні та адміністративні міські центри багатьох міст були занедбані, навколишні громади вижили, можливо, завдяки довгостроковим інвестиціям в стійкі сільськогосподарські ландшафти.

Стародавні люди створили сільськогосподарські поля, які діяли як масивні приймачі води, відкладень і поживних речовин. Довгострокові інвестиції в родючість грунту, а також збір і зберігання водних ресурсів стали способом виживання для деяких громад, які проіснували ще довгий час після того, як міста виявилися покинутими. Наприклад, в стародавньому місті Ангкор, що знаходиться на території сучасної Камбоджі, міський центр виявився покинутий протягом декількох десятиліть, але навколишні ландшафти, можливо, збереглися під час епізодів кліматичного стресу.

Отримані результати підкреслюють, що довгострокові і великомасштабні інвестиції в стійкість ландшафту, такі як поліпшення утримання води, підвищення родючості грунту і збереження біорізноманіття, можуть допомогти міським і сільським громадам переносити періоди кліматичного стресу.